Kupie Cerazette apteka online, cerazette 75mcg cena

Co to jest Cerazette?

Cerazette, powszechnie nazywana mini pigułką, jest preparatem antykoncepcyjnym zawierającym w swoim składzie hormon o nazwie progestagen. Ze względu na skład zaleca się stosowanie tego środka kobietom, które nie mogą zażywać pigułek zawierających estrogeny.
Zobacz ceny

Zastosowanie Cerazette

Cerazette to douste tabletki powlekane stosowane jako antykoncepcja hormonalna.

Skład Cerazette

Pigułki zawierają aktywny składnik dezogestrel (75mcg).

Działanie pigułek

Podstawowym celem osiąganym poprzez zażywanie Cerazette jest zatrzymanie procesu owulacji. Po zażyciu pigułki, większa zawartość hormonów w organizmie powoduje, że przysadka mózgowa nie wysyła sygnałów pobudzających do pracy jajniki, które następnie przestają produkować hormony a nasz organizm jest przekonany, że owulacją się odbyła.

Kto może korzystać z pigułek Cerazette?

Cerazette mogą stosować kobiety, które ukończyły 18 rok życia, poszukujące długoterminowej antykoncepcji oraz te, które nie powinny zażywać środków, w których skład wchodzą estrogeny. Preparat może być także stosowany przez pacjentki powyżej 35 roku życia oraz posiadające problemy z nadciśnieniem i regularnie palące. Cerazette polecany jest również dla kobiet w okresie menopauzy.

Przeciwwskazania do stosowania Cerazette

Kobiety w ciąży, posiadające problemy z wątrobą, krążeniem nie powinny stosować tego preparatu. Ponadto nie zaleca się stosowania Cerazette po przebytej żółtaczce, nierozpoznanych krwawieniach z pochwy oraz gdy pacjentka jest uczulona na dezogestrel.

Dawkowanie pigułek

Cerazette zażywa się doustnie, niezależnie od posiłków, przez wszystkie dni cyklu. Nie zaleca się stosowania przerw między opakowaniami. Niezaprzeczalną zaletą Cerazette jest to, że jeśli zażyjemy pigułki nawet do 12 godzin później niż zazwyczaj nadal zapewniają one bezwzględną ochronę.

Efekty uboczne

Osoby, które nigdy nie stosowały pigułek Cerazette mogą doświadczyć pewnych niepożądanych efektów takich jak: nieregularne krwawienie międzymiesiączkowe, zmiany nastroju, nudności, skórne reakcje alergiczne, trądzik, zwiększenie masy ciała, bóle głowy oraz piersi. Jednakże po dłuższym stosowaniu Cerazette organizm przyzwyczaja się do składników zawartych w leku a efekty uboczne nie stanowią już dłużej problemu.

Zakup online

Aby dokonać zakupu należy wypełnić formularz internetowy, który pozwoli naszemu lekarzowi na ocenę niezbędności i bezpieczeństwa użycia pigułek Cerazette. Ważną informacją, która powinna być podana w formularzu zdrowotnym jest poinformowanie czy przyjmowało się wcześniej pigułki hormonalne, ponieważ recepta może być wypisana tylko tym pacjentkom. Jeżeli nigdy nie zażywało się tego typu tabletek należy to bezwzględnie wpisać w formularzu zdrowotnym, a nasz lekarz rozpatrzy taki przypadek. Po zatwierdzeniu nastąpi wydanie recepty a następnie zamówienie zostanie wysłane z apteki za pośrednictwem kuriera, bezpośrenio do domu pacjentki.

This entry was posted in Pigułka Antykoncepcyjna and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *