Kupie Champix apteka online, champix cena

Co to jest Champix?

Champix jest lekiem osłabiającym objawy głodu nikotynowego. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi, których wyniki potwierdziły, że stosowanie tego leku daje dużo szybsze i lepsze efekty niż inne terapie nikotynowe.

Zobacz ceny


Zakupu Champix można dokonać na naszej stronie internetowej, wypełniając uprzednio formularz konsultacyjny, który będzie podstawą do wypisania recepty. Formularz zostanie przeazalizowany przez jednego z naszych lekarzy, który zatwierdzi niezbędność stosowania leku. Po pozytywnym przejściu konsultacji i uzyskaniu recepty leki zostaną przekazane z naszej apteki do natychmiastowej wysyłki.

Wskazania w stosowaniu leku

Lek stosuje się w celu odzwyczajenia się od palenia tytoniu u dorosłych.

Charakterystyka działania leku

Terapia antynikotynowa podczas, której stosuje się Champix trwa 12 tygodni. W skład leku wchodzi składnik o nazwie wereniklina, który powoduje blokadę receptorów mózgowych, na które działa nikotyna. Badania wykazują, że osobom, które zaczęły terapię z Champix jest o wiele łatwiej rzucić palenie niż stosując inne środki np. Zyban. Terapia ma na celu eliminację uczucia głodu nikotynowego oraz zniwelowanie jakichkolwiek pozytywnych emocji związanych z paleniem tytoniu.

Dawkowanie leku

Tabletki przyjmuje się doustnie, połykając je w całości i popijając wodą. Można je przyjmować wraz z posiłkiem lub bez. Przez zastosowaniem leku należy sptawdzić datę ważności leku podaną na etykiecie. Upragnione skutki w stosowaniu leku można zaobserwować jedynie po ukończeniu 12 tygodniowej terapi. Początkowo powinno zażywać się jedną tabletkę (0.5 mg) przez pierwsze trzy dni a następnie zwiększyć dawkę do dwóch tabletek (0.5 mg) przez kolejne cztery dni. W ciągu pozostałych 11 tygodni należy przyjmować dwie tabletki 1 mg (po jednej rano i wieczorem).

Możliwe działania niepożądane

Podczas terapii bardzo często występują bóle głowy, niezwykłe marzenia senne, nudności oraz bezsenność. Rzadko natomiast występuje wzmożone łaknienie, zaburzenia smaku, wymioty oraz wzmożone łaknienie. Na początku stosowania lek może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów oraz sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania w stosowaniu leku

Osoby posiadające nadwrażliwość na substancję czynną leku, cierpiące na ciężkie zaburzenia czynności nerek, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny stosować tego środka.

Dodatkowe informacje

Nie należy stosować leku po upływie ważności. Przechowywać lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu oraz w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie należy wykonywać niebezpiecznych czynności i zadań w początkowych fazach stosowania leku dopóki nie ustali się, czy środek wpływa na ich poprawne realizowanie.

This entry was posted in Rzucanie Palenia and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *