Kupie Dianette apteka online, dianette 2mg/35mcg cena

Co to jest Dianette?

Dianette to pigułki antykoncepcyjne zawierające w swoim składzie odpowiedniki progesteronu i estradiolu. Dodatkową zaletą tej pigułki jest wysoka skuteczność w leczeniu trądziku jak również nadmiernego i uciążliwego owłosienia.
Zobacz ceny


Skład Dianette

Jedna tabletka zawiera 2 mcg octanu cyproteronu i 35 mcg etynyloestradiolu, które są syntetycznymi odpowiednikami prodesteronu i estradiolu.

Działanie pigułek

Pigułki Dianette działają na podobnej zasadzie jak inne środki antykoncepcyjne, mianowicie ich celem jest wstrzymanie procesu owulacji. Zagęszczanie śluzu w szyjce macicy powoduje, że plemniki mają utrudniony dostęp do komórki jajowej, która w skutek działania preparatu nie dojrzewa.

Dodatkowe korzyści ze stosowania pigułek Dianette

Dianette jest zarówno skutecznym środkiem antykoncepcyjnym jak i środkiem leczniczym pomagającym pozbyć się trądziku i zwalczającym hirsutyzm (nadmierne owłosienie).

Kto może korzystać z pigułek Dianette?

Środek jest przeznaczony dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia i szukają odpowiedniego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą.

Przeciwwskazania do stosowania Dianette

Kobiety karmiące piersią, w ciąży, posiadające wysokie stężenie cholesterolu, problemy z krążeniem, zmagające się z wysokim ciśnieniem, cukrzycą, problemami z krążeniem, te, które przebyły udar mózgu i których wiek wynosi ponad 35 lat nie powinny stosować tego środka. Ważną informacją jest to, że podczas zażywania pigułek Dianette wysoko niekorzystne jest palenie papierosów, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko zawału, udaru oraz wystąpienia problemów związanych z krążeniem.

Dawkowanie pigułek

Pierwszą tabletkę powinno zażyć się pierwszego dnia miesiączki. Można również zacząć stosować tabletki do piątego dnia krwawienia, jednakże wtedy należy odczekać 7 dni, po których nastąpi całkowita ochrona. Dianette zażywa się przez kolejne 21 dni cyklu. Następnie przez kolejne 7 dni nie należy przyjmować żadnych tabletek gdyż w tym czasie powinno rozpocząć się krwawienie związane z odstawieniem preparatu. Zazwyczaj krwawienie pojawia się po 2, 3 dniach od zastosowania ostatniej tabletki.

Efekty uboczne

Działania niepożądane zazwyczaj występują u kobiet wrażliwych na aktywne składniki, które zawiera Dianette. W większości przypadków są one łagodne. Skutki uboczne, które występują najczęściej to krwawienia międzymiesiączkowe, plamienia, bóle głowy, nudności, nadwrażliwość piersi, zmniejszony popęd seksulany, zaburzenia żołądkowe i zmiany wagi.

Zakup online

Aby dokonać zakupu należy wypełnić formularz internetowy, który pozwoli naszemu lekarzowi na ocenę niezbędności i bezpieczeństwa użycia pigułek Dianette. Ważną informacją, która powinna być podana w formularzu zdrowotnym jest poinformowanie czy przyjmowało się wcześniej pigułki hormonalne, ponieważ recepta może być wypisana tylko tym pacjentkom. Jeżeli nigdy nie zażywało się tego typu tabletek należy to bezwzględnie wpisać w formularzu zdrowotnym, a nasz lekarz rozpatrzy taki przypadek. Po zatwierdzeniu nastąpi wydanie recepty a następnie zamówienie zostanie wysłane z apteki za pośrednictwem kuriera, bezpośrenio do domu pacjentki.

This entry was posted in Pigułka Antykoncepcyjna and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *