Co to jest Ellaone?
EllaOne jest to pigułka antykoncepcyjna zapobiegająca owulacji oraz zapłodnieniu. Jej skuteczność została potwierdzona podaczas badań klinicznych, które wykazały skuteczność aż u 98 na 100 kobiet.
Zobacz ceny
Skład ellaOne
Pigułki zawierają składnik aktywny octan uliprystalu (300 mcg).
Kiedy stosuje się pigułki ellaOne?
EllaOne jest pigułką stososowaną w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa zapłodnienia. Najwiekszą skuteczność gwarantuje zażycie jej w ciągu 5 dni (120 godzin) od stosunku płciowego, bez zastosowania zabezpieczenia lub w sytuacji gdy inna metoda antykoncepcyjna nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Ważna informacją jest to, że ellaOne nie powinna być stosowana jako stała metoda antykoncepcji. Należy ją stosować jedynie w nagłych przypadkach.
Dawkowanie pigułek ellaOne
Pigułki stosuje się doustnie, niezależnie od posiłków, możliwie jak najszybciej po odbytym stosunku płciowym. Maksymalny czas wynosi do 5 dni (120 godzin).
Informacje dodatkowe
EllaOne nie może być stosowane wielokrotnie podczas cyklu miesiączkowego. W sytuacji gdy w ciągu 3 godzin po przyjęciu pigułki wystąpią wymioty należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wcześniejszego zajścia w ciążę, ellaOne nie powoduje jej przerwania. Nie należy zażywać preparatu po terminie ważności.
Działanie ellaOne
EllaOne wpływa opóźniająco na uwalniane jajeczka podczas miesięcznego cyklu, zachądzącego w organizmie każdej kobiety. Octan uliprystalu (aktywny składnik) wchodzący w skład pigułek sprawia, że poziom progesteronu zostaje zmieniony. Wpływa to na opóźnienie uwalnianych jajeczek, które mogą ulec zapłodnieniu.
Kto może korzystać z pigułek ellaOne?
Kobiety, które ukończyły 18 rok życia, posiadające watpliwości co do skuteczności zastosowanego środka antykoncepcyjnego oraz kobiety, które odbyły stosunek seksualny bez zabezpieczenia mogą korzystać z pigułek ellaOne. Pigułek nie należy stosować jako długotrwałej antykoncepcji, jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Również kobiety karmiące piersią mogą zażywać pigułek ellaOne, pod warunkiem, że po zażyciu odczekają 36 godzin przed kolejnym karmieniem.
Przeciwwskazania do stosowania ellaOne
Skuteczność działania ellaOne może zostać obniżona gdy wraz z pigułkami stosuje się leki na HiV, infekcje bakteryjne oraz zażywa się lekarstwa ziołowe. Podczas wypełniania formularza zdrowotnego należy bezwzględnie poinformować o stosowanych obecnie środkach ziołowych i lekach.
Efekty uboczne
Po zastosowaniu ellaOne, u większości kobiet działania niepożądane występują stosunkowo rzadko i utrzymują się przez krótki czas, jednakże możliwe jest wystąpienie takich efektów ubocznych jak bóle brzucha, zaburzenia miesiączkowania, mdłości, wymioty, bóle głowy, zaburzenia nastroju oraz nieregularne krwawienie. W przypadku dłuższego utrzymywania się powyższych skutków należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem.
Zakup online
Aby dokonać zakupu należy wypełnić formularz internetowy, który pozwoli naszemu lekarzowi na ocenę niezbędności i bezpieczeństwa użycia pigułek ellaOne. Ważną informacją, która powinna być podana w formularzu zdrowotnym jest poinformowanie czy przyjmuje się leki na HIV, infekcje bakteryjne oraz czy stosuje się środki ziołowe. Po zatwierdzeniu nastąpi wydanie recepty a następnie zamówienie zostanie wysłane z apteki za pośrednictwem kuriera, bezpośrenio do domu pacjentki.