Kupie Levonelle apteka online, levonelle 1500mcg cena

Co to jest Levonelle?

Levonelle zalicza się do grupy pigułek stosowanych po odbytym stosunku seksualnym. 95% skuteczność gwaratowana jest po zażyciu tabletki do 24 godzin po stosunku bez zabezpieczenia a 85% po zastosowaniu tabletki od 24 do 72 godzin po zbliżeniu.
Zobacz ceny

Skład Levonelle

Tabletki zawierają składnik aktywny levonorgestrel (1500 mcg).

Kiedy stosuje się tabletki Levonelle?

Levonelle to tabletki stososowane w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa zapłodnienia. Najwiekszą skuteczność gwarantuje zażycie jej w ciągu 24 godzin od stosunku płciowego (95% skuteczność), bez zastosowania zabezpieczenia lub w sytuacji gdy inna metoda antykoncepcyjna nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Levonelle może być zastosowane aż do 3 dni (72 godzin) po współżyciu co daje 85% skuteczność nie zajścia w niechcianą ciążę.

Dawkowanie tabletek Levonelle

Tabletki stosuje się doustnie, niezależnie od posiłków, popijając sporą ilością wody, możliwie jak najszybciej po odbytym stosunku płciowym. Maksymalny czas wynosi do 3 dni (72 godziny). W sytuacji gdy stosujemy stałą antykoncepcję nie należy jej przerywać, ponieważ tabletki Levonelle mogą być zastosowane jedynie podczas jednego cyklu menstruacyjnego. Zalecane jest, w tym czasie, stosowanie innych metod zabezpieczenia np. prezerwatyw.

Informacje dodatkowe

Levonelle podobnie jak ellaOne nie może być stosowane wielokrotnie podczas cyklu miesiączkowego. W sytuacji gdy w ciągu 3 godzin po przyjęciu tabletki wystąpią wymioty należy skontaktować się z lekarzem, zalecane jest również zażycie drugiej dawki. Nie należy zażywać preparatu po terminie ważności.

Działanie tabletek Levonelle

Levonogestrel, aktywny składnik wchodzący w skład tabletek powoduje zwiększenie poziomu progesteronu w organizmie. Nasz organizm odbiera sygnały o przebytej owulacji, która w rzeczywistości nie miała miejsca. Wpływa to na opóźnienie lub całkowite zatrzymanie uwalnianiania jajeczek, które mogą ulec zapłodnieniu. Tabletki antykoncepcyjne stosowane po współżyciu działają również na poziom zagęszczenia śluzu znajdującego się w macicy. Poprzez zagęszczenie tego płynu następuje utrudnienie przedostania się nasienia do macicy przez pochwę. Działanie to zmniejsza prawdopodobieństwo przetrwania nasienia, które może spowodować zapłodnienie.

Kto może korzystać z tabletek Levonelle?

Kobiety, które ukończyły 18 rok życia, posiadające watpliwości co do skuteczności zastosowanego środka antykoncepcyjnego oraz kobiety, które odbyły stosunek seksualny bez zabezpieczenia mogą korzystać z tabletek Levonelle. Tabletek nie należy stosować jako długotrwałej antykoncepcji, jedynie w wyjątkowych sytuacjach. W przypadku wiek pacjentki wynosi poniżej 16 lat należy początkowo skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub odwiedzić lokalną klinikę planowania rodziny lub Przychodnię NFZ.

Przeciwwskazania do stosowania Levonelle

Kobiety cierpiące na choroby wątroby, schorzenia jelita grubego lub cienkiego, uczulone na progesteron lub levonogestrel nie powinny stosować tego środka. Levonelle może mieć również negatywny wpływ na pacjentki, które stosują leki na infekcje grzybiczne oraz lekarstwa ziołowe posiadające w swoim składzie dziurawiec zwyczajny.

Efekty uboczne

Istnieje bardzo niewiele przypadków wystąpienia efektów obocznych po zażyciu Levonelle, ponieważ w skład tabletek wchodzi jedynie progesteron co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo doświadczenia zmian samopoczucia. Jednakże jak każdy środek Levonelle może powodować niewielkie zmiany w naszym organizmie takie jak nudności, bóle głowy, żołądka, piersi, plamienie lub nieregularne krwawienia.

Zakup Levonelle online

Aby dokonać zakupu należy wypełnić formularz internetowy, który pozwoli naszemu lekarzowi na ocenę niezbędności i bezpieczeństwa użycia tabletek Levonelle. Ważną informacją, która powinna być podana w formularzu zdrowotnym jest poinformowanie czy przyjmuje się środki ziołowe oraz leki na infekcje grzybiczne. Po zatwierdzeniu nastąpi wydanie recepty a następnie zamówienie zostanie wysłane z apteki za pośrednictwem kuriera, bezpośrenio do domu pacjentki.

This entry was posted in Antykoncepcja awaryjna and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *