Kupie Microgynon apteka online, microgynon 0.15/30mcg cena

Co to jest Microgynon?

Microgynon 30 (21) jest złożonym środkiem antykoncepcyjnym, który zawiera dwa różne hormony estrogen i progestagen (levonorgestrel). Główną zaletą tego preparatu jest hamowanie procesu jajeczkowania co zapewnia niemalże 100% ochronę przed zajściem w ciążę.
Zobacz ceny

Zastosowanie leku

Lek stosuje się jako środek antykoncepcyjny, ale może być też stosowany przy bolesnym miesiączkowaniu.

Zawartość leku Microgynon 30 (21)

W skład preparatu wchodzą dwie substancje czynne lewonorgestel i ethinyloestradiol. Jedna tabletka to 0,15 mg lewonorgestrelu i 0,03 mg ethinyloestriadiolu.

Działanie Microgynonu

Wysoką skuteczność leku zapewnia oddziaływanie na proces owulacji a w zasadzie praktyczne jego zahamowanie. Podczas stosowania kolejnych dawek leku może dochodzić do krwawienia, jest to normalna reakcja organizmu dzięki, której pozbywamy się hormonów antykoncepcyjnych. Preparat również wpływa na błonę śluzową macicy, poprzez zwiększanie lepkości wydzielanego płynu, co powoduje uniemożliwienie przepuszczania plemników.

Dawkowanie preparatu Microgynon

Pierwszą tabletkę powinno zażyć się pierwszego dnia miesiączki a następnie kontynuować jedną tabletkę dziennie, o tej samej porze przez 21 dni. Następnie przez kolejne 7 dni nie należy przyjmować żadnych tabletek gdyż w tym czasie powinno rozpocząć się krwawienie związane z odstawieniem preparatu. Zazwyczaj krwawienie pojawia się po 2, 3 dniach od zastosowania ostatniej tabletki. Kolejne tabletki, z następnego opakowania należy zacząć stosować 8-ego dnia (bez względu na to czy krwawienie jeszcze występuje).

Kto może korzystać z Microgynonu?

Tabletki mogą być zażywane, w celach antykoncepcyjnych, przez kobiety, które ukończyły 18 rok życia.

Przeciwwskazania w stosowaniu leku

Preparat nie może być stosowany u kobiet, które cierpią na nowotwory o podłożu hormonalnym (rak piersi czy narządów rodnych). Pacjentki ze skłonnościami do zakrzepów krwi, posiadające wady serca, cierpiące na choroby wątroby, podejrzewające ciążę oraz karmiące piersią nie powinny stosować tego leku.

Efekty uboczne

Większość kobiet zażywających środki antykoncepcyjne posiada wysoką tolerancję na zawarte w nich składniki aktywne jednakże niektóre z nich mogą być mniej odporne na ich działanie. Działania niepożądane występują bardzo rzadko i trwają zazwyczaj bardzo krótko, do niektórych z nich należą: napięcie gruczołów sutkowych, mdłości, nieregularne krwawienia ( zazwyczaj podczas pierwszych 2 do 4 miesięcy stosowania), zmiany wagi, zatrzymanie wody w organizmie oraz pleśniawka pochwy.

Zakup tabletek online

Aby dokonać zakupu należy wypełnić formularz internetowy, który pozwoli naszemu lekarzowi na ocenę niezbędności i bezpieczeństwa użycia preparatu Microgynon 30 (21). Po zatwierdzeniu nastąpi wydanie recepty a następnie zamówienie zostanie wysłane z apteki za pośrednictwem kuriera, bezpośrenio do domu pacjentki.

This entry was posted in Pigułka Antykoncepcyjna and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *