Kupie Tamiflu apteka online, tamiflu 75mg cena

Co to jest Tamiflu?

Tamiflu, znany również pod nazwą oseltamivir, to lek o działaniu przeciwwirusowym stosowany podczas zachorowania na grypę oraz jej zapobieganiu u dorosłych jak również i dzieci powyżej pierwszego roku życia.
Zobacz ceny


Skład leku Tamiflu

W skład Tamiflu wchodzi substancja czynna oseltamivir (12 mg, 30 mg, 45 mg oraz 75 mg).

Postać leku Tamiflu

Tamiflu może występować w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej ( zawartość substancji czynnej to 12mg/ml) oraz w postaci kapsułek o różnym zabarwieniu( kapsułki żółte zawierają 30 mg substacji czynnej, szare 45 mg a żółto-szare 75 mg).

Kiedy stosuje się lek Tamiflu?

Lek stosowany jest w leczeniu grypy oraz zapobiegawczo u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej pierwszego roku życia. Może być również stosowany w wyjątkowych sytuacjach, gdy w danym środowisku występuje pandemia oraz gdy szczepy występujące w zakażonym środowisku nie odpowiadają szczepom wirusa, które zawarte były w szczepionce. W przypadku pandemii lek Tamiflu może być stosowany u dzieci w wieku od sześciu miesięcy wzwyż, jednakże po uprzedniej konsultacji z lekarzem i pod stałym jego nadzorem. Ważną informacją jest to, że Tamiflu nie zastępuje szczepienia przeciwko grypie.

Działanie Tamiflu

Głównym zadaniem substancji czynnej, o nazwie oseltamivir zawartej w leku, jest blokowanie enzymów (neuramizadów) znajdujących się na powierzchni wirusa grypy. Po skutecznym zablokowaniu tych enzymów wirus grypy nie ma możliwości na dalszy rozwój oraz rozprzestrzenianie się a nasz organizm może zacząć jego zwalczanie jak również łagodzenie występujących objawów.

Dawkowanie leku Tamiflu

Zarówno kapsułki jak i zawiesina powinny być stosowane doustnie. Kurację należy rozpocząć nie później niż dwa dni po wystąpieniu pierwszych objawów grypy. Najskuteczniejszy efekt uzyskamy stosując jedną dawkę leku (75 mg dla dorosłych i 30-75 mg dla dzieci, zależnie od masy ciała) dwa razy na dobę przez kolejne pięć dni. Podczas stosowania zapobiegawczego lek należy zażywać raz dziennie przez co najmniej 10 dni od kontaktu z nosicielem wirusa. W sytuacji pandemii, dawka ta może być stosowana nawet do sześciu tygodni.

Przeciwwskazania do stosowania Tamiflu

Osoby uczulone na jakikolwiek składnik leku, kobiety w ciąży lub planujące dziecko nie pownny stosować kuracji Tamiflu. Również osoby cierpiące na choroby nerek, problemy z sercem, choroby wątroby, inne infekcje wirusowe, problemy związane z płucami powinny, przed rozpoczęciem kuracji, poinformować swojego lekarza o powyższych dolegliwościach gdyż może mieć to wpływ na zdrowie pacjenta.

Efekty uboczne

Efekty uboczne występujące u dzieci to wymioty i biegunka. Najczęściej zaobserwowane działania niepożądane występujące u pacjentów w przedziale wiekowym od 13 lat wzwyż to ból głowy oraz nudności. W niektórych przypadkach możliwe są również bóle podbrzusza, rozwolnienia oraz silne reakcje nadwrażliwości.

Zakup Tamiflu online

Zakupu Tamiflu można dokonać po pomyślnie ukończonej konsultacji online z jednym z naszych lekarzy. Podczas składania zamówienia należy udzielić odpowiedzi na kilka krótkich pytań dotyczących stanu Państwa zdrowia. Na ich podstawie lekarz będzie mógł stwierdzić czy lek jest odpowiedni. Po wypisaniu recepty lek zostanie natychmiastowo wysłany pod wskazany adres.

This entry was posted in Grypa and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *