Kupie Yasmin apteka online, yasmin 3mg/30mcg cena

Co to jest Yasmin?

Yasmin należy do grupy złożonych środków antykoncepcyjnych. W skład każdej tabletki wchodzą dwa różne hormony, gestagen i estrogen. Yasmin jest środkiem zatwierdzonym w badaniach klinicznych, jego skuteczność jest niezastąpiona w zapobieganiu niechcianej ciąży. Ogromną zaletą leku jest to, że nie wywołuje on jednego z najbardziej niepożądanych skutków, czyli przybierania na wadze.

Zobacz ceny


Wskazania do stosowania leku

Zapobieganie ciąży. Stosując zalecenia wymienione w ulotce, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niewielkie.

Skład leku Yasmin

Tabletki Yasmin w przeciwieństwie do mini-pigułek, które posiadają w swym składzie jedynie progesteron, są środkiem dwuskładnikowym. W ich skład wchodzi etynyloestradiol (estrogen, 0.03 mg) i drospirenon (gestagen, 3 mg).

Stosowanie leku Yasmin

W przypadku stosowania leku po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie, należy przyjąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu (dzień wystąpienia krwawienia). Po zastosowaniu pierwszej dawki należy zażywać środek przez kolejnych 21 dni, zgodnie z kierunkiem strzałek na opakowaniu, przyjmować tabletki codziennie o stałej porze dnia, połykać w całości i jeśli zaistnieje taka potrzeba, popić je wodą.

Skutki uboczne

Podobnie jak stosowanie innych preparatów, przyjmowanie preparatu Yasmin wiąże się z występowaniem skutków ubocznych. Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą m.in: bóle głowy, bóle piersi, nastroje depresyjne, krwawienie lub plamienie pomiędzy krwawieniami z powodu odstawienia, nudności i nastroje depresyjne. Działania niepożądane, które występują bardzo rzadko to: wymioty, reakcje skórne, wahania masy ciała, zmiany popędu płciowego. Gdy zaobserwujemy u siebie wyżej wymienione objawy, zwłaszcza gdy występują one w stopniu nasilonym lub długotwale, należy niezwłocznie poinformować lekarza.

Przeciwwskazania w stosowaniu leku Yasmin

Osoby zmagające się z zaburzeniami krążenia krwi, które przebyły zawał serca lub udar, u których występuje cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, napady migreny oraz osoby u których zdiagnozowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników nie powinny stosować preparatu Yasmin.

Co zrobić gdy pominęło się pigułkę?

W sytuacji gdy czas od pominięcia pigułki jest mniejszy niż 12 godzin należy przyjąć stałą dawkę tak szybko, jak jest to możliwe a następnie zażyć kolejną o normalnej porze. Gdy od pominięcia tabletki minęlo więcej niż 12 godzin lub gdy pominęło się więcej niż jedną tabletkę wskazane jest zastosowanie innego typu antykoncepcji w celu zmniejszenia ryzyka zajścia w ciążę. Każdorazowe pominięcie tabletki zmniejsza skuteczność działania preparatu Yasmin.

Zakup pigułek online

Aby dokonać zakupu należy wypełnić formularz internetowy, który pozwoli naszemu lekarzowi na ocenę niezbędności i bezpieczeństwa użycia preparatu Yasmin. Po zatwierdzeniu nastąpi wydanie recepty a następnie zamówienie zostanie wysłane z apteki za pośrednictwem kuriera, bezpośrenio do domu pacjentki.

This entry was posted in Pigułka Antykoncepcyjna and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *